Návod na pokládku vinylových podlah s tuhým jádrem Adore Regent

Ptáte se, jak položit vinylové podlahy Adore Regent? Dáme vám návod, který vás pokládkou provede krok po kroku.

Pokládka vinylových podlah Adore Regent je až trapně jednoduchá, proto by si s ní měl poradit i docela průměrný kutil.

 

Příprava

  1. Pokud již na podlaze je nějaká krytina, zkonzultujeme s odborníkem, zdali podlahu lze instalovat přímo na ní.
  2. Z podkladu odstraníme hrubé nečistoty (špachtlí, koštětem, vysavačem…).
  3. Vodováhou zkontrolujeme, aby podklad splňoval rovinatost 5mm na 3m latě.
  4. Větší nerovnosti vyspravíme rychleschnoucím tmelem do rovinatosti 5mm na 3m. Po zaschnutí vyspravovanou část přebrousíme a celý prostor zbavíme nečistot nejlépe vysavačem.

 

Instalace

  1. Budeme potřebovat metr, lámací rovný nůž, tužku, úhelník a gumovou paličku.
  2. Začneme v rohu místnosti. Použijeme vymezovací kolíky, nebo si z jedné lamely naděláme proužky, asi 1cm široké, ty můžeme ještě přepůlit. Kolíky nebo proužky nastavíme po obvodu zdi. První lamelu položíme ke zdi do rohu tak, aby bylo následné zaklapávání jednoduché (strana zámku, kterou překrývá dekor ke stěně).
  3. Na krátkou stranu si nasadíme další lamelu bez zaklapnutí a takto dojedeme až k protilehlé stěně. V případě potřeby přířezu si lamelu otočíme přes krátkou stranu, vyznačíme si úhelníkem délku od stěny, nařízneme a zlomíme. Uříznutý kus si schováme na další řadu a odměřený vložíme přes zámek bez zaklapnutí (nezapomenout na vymezovací kolíky).
  4. Uříznutým kusem z předchozího kroku začneme druhou řadu, naklopíme do zámku pod úhlem 45 stupňů, druhou celou lamelu si nasadíme nejdříve do dlouhé strany, posuneme jí ke krátké straně a zaklepeme gumovou paličkou. Takto pokračujeme až na konec řady a zaklapáváme i zámky lamel z předchozí řady, které překrýváme dalšími lamelami v nové řadě. To nám zaručí perfektní rovinatost. Ve 3tí řadě zaklapáváme již pouze lamely, které přidáváme. Takto dojedeme až do konce místnosti a nezapomínáme, aby byly vymezovací kolíky po celém obvodu stěn.
  5. V případě zárubní, nebo trubek od topení, postupujeme dle návodu ve videu. Poslední lamelu obrátíme po dlouhé straně ke zdi, po délce si vyznačíme, nařízneme a zlomíme.