Výprodej Vinylové podlahy lepené Vinylové podlahy zámkové PVC podlahové krytiny Přírodní linoleum Koberce v rolích Zátěžové koberce Čistící zóny Umělé trávy Kobercové čtverce Dřevěné podlahy Plovoucí laminátové podlahy Pryžové podlahové krytiny Kamenné koberce Související sortiment

Koberce v rolích

Z každé chladné a neútulné místnosti udělají koberce hotový ráj na zemi. A nepostradatelné jsou také všude tam, kde nechcete být rušeni. Dobře totiž tlumí kročejový zvuk a další nárazy.

Koberce dělíme do dvou tříd podle zatížení. Od 21 do 23 třídy jsou koberce bytové. Ty se hodí do místnosti s nízkou zátěží (ložnice, dětské pokoje atd.). Od 31 do 33 třídy jsou koberce zátěžové, ty se hodí do frekventovanějších místností (chodby, schodiště, kanceláře, hotelové pokoje atd.). Zátěžové koberce doporučujeme také do místností, kam má přístup pes a obecně do prostor, kde lidé chodí v obuvi.

Z našich zkušeností vyplývá, že výběrem zátěžového koberce nikdy neprohloupíte. Pokud zátěžový koberec dáte například do ložnice, vydrží vám bez známek opotřebení pomalu navěky. Problém může nastat pouze v případě, kdy do frekventované místnosti dáte koberec s bytovou zátěží. V takovém případě může dojít k brzkému poničení.

Koberce se vyrábějí z mnoha materiálů. Nejméně kvalitní koberce jsou vyrobeny z PP (polypropylen), nekvalitnější koberce jsou z PA (polyamidu) a z nylonu a jeho směsí. Pokud chcete vybrat opravdu kvalitní koberec, musíte koukat také na gramáž vlasu a jeho výšku. Čím vyšší gramáž na mm výšky vlasu, tím kvalitnější koberec je (koberec se 4 mm výšky vlasu a 800 gr/m2 je kvalitnější, než koberec se 7 mm výšky vlasu a 800 gr/m2).

Formulář pro dotaz k produktu