Výprodej Vinylové podlahy lepené Vinylové podlahy zámkové PVC podlahové krytiny VINYLOVÉ PODLAHY V ROLÍCH Zátěžové PVC Homogenní PVC Přírodní linoleum Koberce v rolích Kobercové čtverce Dřevěné podlahy Plovoucí laminátové podlahy Pryžové podlahové krytiny Kamenné koberce Související sortiment

PVC podlahové krytiny

Někteří lidé považují PVC za méněcennou podlahovou krytinu. A ani se nedivíme. Když se řekne „lino“, většina z nás si vybaví cár letité umělé hmoty na podlaze u naší babičky, nebo tetičky nebo nějaké jiné starší příbuzné – kromě toho že takové PVC moc dlouho nevydrželo, mělo naprosto příšerný vzor (tehdy byl samozřejmě ultra moderní). Jenže od těch dob uplynulo hodně vody v potoce. PVC se začalo vyrábět jinými technologiemi. Je mnohem odolnější nejen vůči mechanickému namáhání, ale i vůči třeba vyblednutí. Kvalitní PVC tak dokáže imitovat třeba dřevo (dokonce má i suky) a k tomu vám vdrží desítky let.

Tip: Jaký je rozdíl mezi PVC a vinylovou podlahou?

PVC podlahové krytiny dělíme do tří tříd podle stupně vhodného zatížení. PVC od 21 do 23 je určené pro nízké zatížení, tedy do bytů a dalších prostor, které nejsou tak frekventované. PVC od 31 do 34 je určené pro střední zatížení, tedy do komerčních prostor a všude tam, kde je větší provoz lidí nebo zatížení podlahy například kolečkovými křesly. PVC od 41 do 43 je vhodné pro vysoké zatížení, tedy do průmyslových prostor, kde podlahy čelí extrémnímu namáhání například při provozu těžkých strojů, do vstupních hal a vysoce frekventovaných chodeb atd.

Určení odpovídajícího stupně zatížení je klíčové pro životnost podlahy. Pokud doma chodíte v botách, nebo po podlaze jezdíte na kolečkové židli, případně pokud má do prostor přístup větší pes, doporučujeme zvolit PVC vyššího stupně zatížení. A tímto způsobem lze pokračovat i dále.

Obecně platí, že PVC vyšší třídy (určené pro vyšší zatížení) lze položit do méně namáhaných prostor, než je jeho určení. V takovém případě se životnost podlahové krytiny může prodloužit o desítky let. Pokládka PVC nižší třídy do prostor s vyšším zatížením se však nedoporučuje!

Nejlepší poměr cena/výkon v naší nabídce PVC podlahových krytin nabízí kolekce Noblesse. PVC z kolekce Noblesse nabízíme ve všech zátěžových třídách (Noblesse Home – nízká zátěž, Noblesse Standard – střední zátěž, Noblesse Extreme – vysoká zátěž), navíc ve velmi pěkných designech. 

 

Formulář pro dotaz k produktu